گزارش کاراموزی پالایشگاه گاز بید بلند

گزارش کاراموزی پالایشگاه گاز بید بلند

 

 

دانلود گزارش کاراموزی پالایشگاه گاز بید بلند

 

 

213394

نوع فایل:word

تعداد صفحه :۴۹

هر مطلبی در هر زمینه ای که باشد نیاز به نقشه کلی از خود را دارد، این قسمت چکیده ای از گزارش ارائه شده است که نقش همان نقشه کلی را ایفا میکند.

محتوای فصل اول مربوط به تاریخچه پالایشگاه و نمای کلی از سرچشمه هایی که به آن گاز وارد میکنند، وظایف قسمت های مختلف پالایشگاه و … می باشد.

فصل دوم در مورد کارها و فعالیتهایی که درون پالایشگاه انجام دادیم، از آموزش ایمنی و گاز H2S و آتش نشانی گرفته تا تئوری های فرا گرفته شده توسط مهندسین محترم در مورد قطعات مکانیکی و سپس وارد منطقه فرآیندی شدن و دیدن توضیحات تئوری به صورت عینی در آن آورده شده است.

فصل سوم و چهارم هم همان تئوری هایی هستند که توسط مهندسین درون پالایشگاه به ما آموزش داده شد که در فصل سه در مورد پمپها و انواع آن با جزییات بیشتر و همچنین پکینگ ها و کوپلینگ ها توضیحات تقریبا کاملی آورده شده و سپس در فصل چهارم کمپرسورها و مبدل های حرارتی شرح داده شده است.

خلاصه :

گاز طبیعی یکی از پاکیزه ترین انرژی های مصرفی جهان محسوب می شود و لذا در طول سال‌های اخیر یکی از اهداف مهم سیاست های اقتصادی دولت در بخش انرژی جایگزینی گاز طبیعی به جای سایر انرژی های مصرفی   می باشد، به مدد فراوانی و منابع عظیم گاز در کشور مصرف گاز طبیعی در سال‌های اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است. این رشد و همچنین اهداف عالی کشور برای صادرات گاز لزوم توسعه و افزایش ظرفیت پالایش گاز در پلایشگاه‌های جدید و توسعه خطوط و ارتقا شبکه گاز رسانی و توزیع را موجب گردیده است شرکت ملی گاز طی سالیان اخیر با تصویب برنامه های مدون اقدام به برگزاری دوره‌های بلند مدت آموزشی شامل: قبل از اشتغال بکار، در حین کار ( آموزش های حین خدمت) و آموزش‌های تخصصی برای پذیرفتن مسئولیت ( آموزش فنی وعملی) برای کارکنان خود نموده است. گزارش کاراموزی حاضر بعداز طی دوره چهار هفته آموزش در محل پالایشگاه گاز بیدبلند می باشد.

نوشته گزارش کاراموزی پالایشگاه گاز بید بلند اولین بار در مرکز دانلود پروژه ها و مقالات اماده پدیدار شد.